UKRAINIANS AT EUROPEANS 2022

lb.ua -

UKRAINIANS AT EUROPEANS 2022

Language / Язык: ENG UKR 

   Червень 2022 року, в Україні більше трьох місяців триває війна. Наші війська та увесь Український народ мужньо захищають країну від російських загарбників. Кожен громадянин України намагається зробити все, що в його силах, заради перемоги.

   Українські спортсмени продовжують готуватись та виступати на міжнародних змаганнях задля того, щоб український прапор частіше нагадував про те, що нам дуже потрібна допомога усієї світової спільноти.

   Весь минулий тиждень у Тірані (Албанія) проходив чемпіонат Європи з важкої атлетики. До речі, це був 100-й ювілейний чемпіонат.

   Я завітав на ці змагання на три дні для того, щоб пригадати та відчути атмосферу, а також підтримати нашу команду. Мені сподобалась організація змагань і тренувальної зони: все було дуже комфортно. 

   Спостерігаючи за ходом змагань відмітив для себе кілька цікавих думок:

  • Важка атлетика розвивається. З’являються нові країни-лідери. З’являються нові молоді успішні тренери із сучасним бачення техніки і методики тренувань. Особисто мене вразила Італія. У них є своя перезмагальна фішка: за 6 годин до виступу деякі атлети проводили легку розминку зі штангою. А також італійці почали встановлювати рекорди світу. Десять років тому це було неможливо уявити, а зараз у них є Nino Pizzolato.
  • У змаганнях беруть участь багато атлетів у віці 30+. До того ж, ця тенденція помітна як у чоловіків, так і в дівчат.
  • З’явився цілий сегмент атлетів, які прийшли у важку атлетику із Crossfit та успішно виступають на ТОП рівні.

    Блискучим прикладом цього є норвезька важкоатлетка Solfrid Koanda: у 15 років вона прийшла у тренажерний зал, у 18 почала займатись Crossfit і лише через 5 років стала чемпіонкою Європи.

  • Питання техніки та психологічної підготовки  залишаються ДУЖЕ актуальним. По-перше, я помітив, що судді дуже прискіпливо ставляться до якості фіксації: мінімальний рух у ліктьовому суглобі – і вага не зарахована. По-друге, як тільки починається тактична боротьба, атлети допускають банальні помилки «початківців»: відвалюють плечі назад, метушаться під час фіксації у ривку, «забувають», як робити поштовх від грудей.

    Для українських атлетів підготовка до цих змагань була дуже стресовою та складною, оскільки саме у підготовчий період на Україну підступно напала армія росії. Жіноча команда проводила всю підготовку на Олімпійський базі в Києві. Чоловіча команда перебувала на тренувальній базі в місті Чернігів, але коли там почались бойові дії, то, завдяки підтримці національної федерації України, Румунії та Міжнародної Федерації важкої атлетики вони переїхали в центр олімпійської підготовки в Бухарест.

   Для Української команди результати цих змагань стали не тільки неочікуваними, але й унікальними. Із гордістю та задоволенням поділюся з вами цією інформацією.

   Українськи спортсмени здобули 21 медаль: 18 із них виграли дівчата, а 3 – чоловіки.

   Жіноча команда виграла цей чемпіонат Європи за загальною кількістю медалей і стала найкращою із 34 країн Європи. Загалом 6 українських важкоатлеток підіймались на п’єдестал пошани.

   Ангеліна Ломачинська (вагова категорія 49 кг)

   Ривок - 80 кг, ЗОЛОТО

   Поштовх - 87 кг, БРОНЗА

   Сума - 167 кг, СРІБЛО

  Аліна Марущак (вагова категорія 81 кг)

  Ривок - 108 кг, , СРІБЛО

  Поштовх - 127 кг, БРОНЗА

  Сума - 235 кг, СРІБЛО

    Нагадаю, що минулого року Аліна стала чемпіонкою світу у цій ваговій категорії.

    До речі, цікавий факт, обидві спортсменки почали займатися важкою атлетикою під керівництвом Олега Полякова, який свого часу підготував Олімпійського чемпіона (Барселона, 1992 р) Федора Касапу.

   Каміла Конотоп (вагова категорія 55 кг)

   Ривок - 94 кг, , СРІБЛО

   Поштовх - 113 кг, ЗОЛОТО

   Сума - 207 кг, СРІБЛО

 

    Каміла опинилася в епіцентрі бойових дій, коли розпочалась війна, але завдяки спільним зусиллям тренерів її вдалось евакуювати в безпечне місце для продовження підготовки до змагань. Тому її медалі та досягнення на цих змаганнях – це дійсно диво!

    Марія Гангур (вагова категорія 64 кг)

    Ривок - 102 кг, ЗОЛОТО

    Поштовх - 120 кг, БРОНЗА

    Сума - 222 кг, ЗОЛОТО

     Вона вперше виступала у цій ваговій категорії і вдало підняла всі шість підходів.

     Пишаюся тим, що Каміла та Марія тренуються під керівництвом мого  тренера – Валерія Нікуліна.

    Ірина Деха (вагова категорія 81 кг)

    Ривок - 116 кг, ЗОЛОТО

    Поштовх - 137 кг, ЗОЛОТО

    Сума - 253 кг, ЗОЛОТО

     Це її третя перемога на чемпіонаті Європи, але цього разу у новій ваговій категорії. Ірина тренується під керівництвом Євгенія Шилова.

      Для Ірини це було не тільки 6 вдалих спроб та беззаперечна перемога, але й 100% реабілітація свого статусу лідера Української команди після нульової оцінки у поштовху на Олімпійських Іграх у Токіо.

    Анастасія Манєвська (вагова категорія 87 кг)

    Ривок - 107 кг, СРІБЛО

    Поштовх - 130 кг, СРІБЛО

     Сума - 237 кг, , СРІБЛО

    Це дуже успішний дебютний виступ на європейському помості. 

    Чоловіча команда вперше виступала на міжнародних змаганнях під керівництвом нового тренера. Ержас Болтаев родом із Казахстану. Свого часу працював зі збірною Казахстану та тренував Іл'ю Іл'їна, а також готував збірну Узбекистану до Олімпійських Ігор у Токіо та тренував Руслана Нурудінова та Акбара Джураєва. Його інтерв’ю можна почитати тут.

    На жаль, за 5 місяців роботи наші хлопці не наблизились до рівня успіху жіночої команди. А втім, у чоловіків також є нагороди. 

    Дмитро Вороновський (вагова категорія 55 кг)

    Ривок - 108 кг, 5 місце

    Поштовх - 134 кг, БРОНЗА

    Сума - 242 кг, БРОНЗА 

     До речі, Дмитро та Анастасія Манєвська – вихованці відомої на всю Україну школи важкої атлетики імені Олімпійського чемпіона Леоніда Жаботинського у місті Запоріжжя.

    Приємною несподіванкою став виступ Максима Домбровского у ваговій категорії 96 кг. Місяць тому він став чемпіоном світу серед юніорів, і тренери вирішили дати йому шанс виступити на змаганнях серед дорослих.

    У сумі він став 4-м (йому не вистачило лише 1 кг до бронзи). А ось у поштовху він у третьому підході встановив особистий рекорд (+9 кг) та здобув срібну медаль з результатом 207 кг.

    Пишаюсь виступом нашої команди та дякую тренерам та всім причетним за ці перемоги!!!

    У цей важкий для України час ви можете долучитися до її боротьби проти  російської агресії: 

  1. Підтримайте Збройні Сили України. Ось надійні фонди: 

https://u24.gov.ua/

https://savelife.in.ua/en/donate/

https://bank.gov.ua/en/about/support-the-armed-forces 

  1. Доєднайтесь до антивоєнного руху у своїй державі: 

 https://www.stopputin.net

  1. Підтримайте нас як компанію. Купуючи наші продукти, ви допомагаєте нам працювати далі. Крім цього, ви можете придбати спеціальну Donation card та використати її у майбутньому на нові програми. Частину доходу ми передаємо до Voices of Children's Charity Foundation.

    Ми тримаємо РОЗУМ ХОЛОДНИМ.

    Ми захистимо СВОЮ країну та переможемо!!! 

    Слава Україні! Героям Слава!

RELATED ARTICLES:

RDL - WHAT IS IT?

8 TIPS TO INCREASE YOUR DEADLIFT

TEAM CONFLICT

SNATCH VS CLEAN


Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published