УКРАЇНЦІ НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ СЕРЕД ЮНІОРІВ

Photo credit: @sickansgles -

УКРАЇНЦІ НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ СЕРЕД ЮНІОРІВ

Language / Язык: ENG UKR 

Весь минулий тиждень (2-10 травня 2022 р.) острів Греції Геракліон приймав чемпіонат світу серед юніорів. У змаганнях взяли участь команди хлопців та дівчат віком до 20 років із 52 країн світу.

      Для важкоатлетичної спільноти з усіх куточків світу я особисто хочу нагадати, що саме зараз у моїй країні триває війна. Українське військо та весь народ докладає максимальних зусиль, щоб знищити та викинути з нашої землі  російські війська і наблизити перемогу!

Українські спортсмени, попри всі перешкоди, також роблять внесок у цю боротьбу, піднімаючи Український прапор на міжнародних змаганнях.

Оскільки атлети-юніори це резерв та майбутнє дорослої команди, я з гордістю хочу розказати про успіхи наших хлопців та дівчат на цих змаганнях.

Підготовка до змагань була дуже стресовою та складною, оскільки саме у підготовчий період на Україну підступно напала армія росії. Не було розуміння, де і як продовжувати підготовку та чи можливо це взагалі. До речі, деякі тренери та спортсмени вирушили на війну захищати Україну.

Жіноча команда проводила всю підготовку на Олімпійський базі у Києві. Чоловіча команда перебувала на тренувальній базі у місті Чернігів, але коли там почались бойові дії, то завдяки підтримці національної федерації України, Румунії та Міжнародної Федерації важкої атлетики вони переїхали у центр олімпійської підготовки у Бухаресті.

 

Нагадаю, що головним тренером чоловічої команди є казах Ержас Болтаев, який свого часу працював зі збірною Казахстану, зокрема і з Іл'єю Іл'їним. Крім цього, він також готував команду Узбекистану до Олімпійських Ігор у Токіо та тренував Руслана Нурудінова та Акбара Джураєва. Його інтерв’ю можна прочитати тут.

До речі, центр олімпійської підготовки та стадіон у Чернігові повністю  розбомблили та знищили російські окупанти через декілька днів після того, як національна команда покинула його.

      Цю базу протягом багатьох років будував та вдосконалювали легендарний український тренер Олександр Риков та колектив його однодумців. Тут виховали та підготували сотні талановитих  спортсменів. Саме у цьому залі тренувалась українська Олімпійська чемпіонка Наталія Скакун.

 

    Дуже багато часу проводила тут чоловіча збірна команда, а також проводилось безліч національних змагань та міжнародних турнірів... 

     Саме в цьому залі я колись підняв у поштовху 240 кг.

     На чемпіонат світу серед юніорів Українська команда прибула у складі 7 дівчат та 6 хлопців. Окрема вдячність Міністерству культури та спорту та Національному олімпійському комітету Греції, які прийняли українську збірну безкоштовно і взяли на себе всі витрати.

    Без жодних сумнівів, Українська команда проявила себе гідно, здобувши 13 медалей різного гатунку.

    Дуже приємно, що за останні роки, жодні міжнародні змагання не відбуваються без медалей, які виграють вихованці мого особистого тренера Валерія Нікуліна, який тренує частину юніорської команди у місті Харків.

    У ваговій категорії до 55 кг дві срібні медалі у ривку та сумі здобула Світлана Самуляк , її результат:

    Ривок – 89 кг, СРІБЛО

    Поштовх – 103 кг

    Сума – 192 кг, СРІБЛО 

    Також Харків’янка Аліна Захарченко у ваговій категорії до 59 кг виграла срібло у ривку із результатом – 90 кг. Вітаємо її тренерів Євгена Шилова та Віталія Гребельного.

    У хлопців ще більше медалей, і це не може не радувати. 

    Вперше чемпіоном світу став киянин Максим Домбровський:

    Ривок – 155 кг, СРІБЛО

    Поштовх – 190 кг, ЗОЛОТО

    Сума – 345 кг, ЗОЛОТО

     Вітаємо тренера Віталія Рошуора. До речі, багато років тому він також тренував і Сергія Пуцова, що зараз є одним із основних розробників тренувальних програм на torokhtiy.com

     Трошки не вистачило до подіуму у сумі Нікіті Рубановському (до речі, він є вихованцем Дмитра Шолоха та школи Чернігова).

     У ваговій категорії до 102 кг він здобув дві бронзи: у ривку – 163 кг та у поштовху – 195 кг, що вже є прекрасним дебютом на чемпіонаті світу.

     Найпотужнішим виступом Української команди була перемога Богдана Гози у ваговій категорії 109 кг. Він не тільки вдруге став чемпіоном світу серед юніорів, а ще й побив свій минулорічний та встановив 2 нових світових рекорди у ривку.

 

     Богдан - вихованець львівської школи важкої атлетики, яка, безумовно, має великі традиції та зростила безліч видатних чемпіонів.

 

    За словами його тренера Андрія Гентоша, результат, який показав Богдан на цих змаганнях, – це бронзова медаль на Олімпійських Іграх у Токіо.

    Ривок – 195 кг, ЗОЛОТО

    Поштовх – 215 кг, ЗОЛОТО

     Сума – 410 кг, ЗОЛОТО

 

      Богдан став абсолютним чемпіоном світу, оскільки показав найкращу суму відносно маси тіла за системою Сінклера. Свою перемогу від присвятив Збройним Силам України!

 

    Дуже хочеться, щоб прогрес та медальні успіхи Богдана продовжились і на дорослому помості. 

    У ваговій категорій +109 Україна також здобула медалі. Для Богдана Тараненко це були перші міжнародні змагання і одразу успіх – 2 бронзи:  ривок – 167 кг, сума - 374 кг. 

    Богдан є вихованцем тренера-легенди Української важкої атлетики – Олександра Савона, який підготував неймовірну кількість талановитих важкоатлетів, серед яких був і Роман Сєвостєєв (медаліст чемпіонатів світу та Європи у 90-х роках), який є другим тренером Богдана. 

    Дуже символічним є те, що Богдан має однакове прізвище із одним найвеличніших важкоатлетів за всю історію – Леонідом Тараненко, якому більше 20 років належав абсолютний світовий рекорд у поштовху - 266 кг.

    На превеликий жаль, рідне місто Богдана Бердянськ зараз під російською окупацією. Ми всі сподіваємося, що Українські Збройні Сили незабаром звільнять його.

Дякуємо нашому Американському ДРУГУ та БРАТУ Steve Glavan / @sickansgles за найкращі фото, а також @weightlifting_ukraine за допомогу у розвитку медіа простору Української важкої атлетики. 

    У цей важкий для України час ви можете долучитися до її боротьби проти  російської агресії: 

  1. Підтримайте Збройні Сили України. Ось надійні фонди: 

      https://savelife.in.ua/en/donate/

      https://bank.gov.ua/en/about/support-the-armed-forces

  1. Доєднайтесь до антивоєнного руху у своїй державі: 

       https://www.stopputin.net

  1. Підтримайте нас як компанію. Купуючи наші продукти, ви допомагаєте нам працювати далі. Крім цього, ви можете придбати спеціальну Donation card та використати її у майбутньому на нові програми. Частину доходу ми передаємо до Voices of Children's Charity Foundation.

   Ми тримаємо РОЗУМ ХОЛОДНИМ.

   Ми захистимо СВОЮ країну та переможемо!!! 

   Слава Україні! Героям Слава!

RELATED ARTICLES:

7 ESSENTIAL ITEMS FOR EVERY OLYMPIC WEIGHTLIFTER`S GYM BAG

THE TOP 9 JUMPS FOR A WEIGHTLIFTER

CLEAN VS POWER CLEAN

PROFESSIONAL VS AMATEUR


Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published